قوانین و مقررات

شرایط و ضوابط رزرو و خرید بلیط هواپیما

خرید بلیط توسط آژانسهای مسافرتی اعم از بند "الف" - "ب" و افراد واسطه اکیداً ممنوع است و در صورت مشاهده علاوه بر مسدود شدن کاربری نسبت به عدم پذیرش مسافر و همچنین عدم استرداد بلیط اقدام خواهد شد.

قیمت فروش بلیط در این سامانه مصوب بوده و هیچگونه تخفیفی لحاظ نمی گردد.

    بر اساس ابلاغیه رسمی هواپیمایی کشوری بین المللی در خصوص مقررات حمل هوایی کالاهای خطرناک همراه مسافر، از این پس انتقال هرگونه سیگار الکترونیکی در بار همراه مسافر (Checked baggage) به داخل انبار هواپیما ممنوع بوده و مسافرین صرفاً مجاز به حمل ادوات فوق الذکر، همراه خود به داخل کابین هواپیما می باشند.

- از 3 ساعت قبل از پرواز امکان خرید از سامانه بسته خواهد شد.

- نام و نام خانوادگی مسافر می بایست بصورت فارسی و لاتین، بطور صحیح و کامل وارد گردد. 

:: لطفاً در وارد کردن نام مسافر دقت فرمائید. زیرا اصلاح نام امکان پذیر نمی باشد.

:: ثبت کد ملی اتباع ایرانی و یا شماره گذرنامه اتباع بیگانه در هنگام رزرو الزامیست. در صورت عدم انطباق اطلاعات ثبتی با کارت شناسایی مسافرین از پذیرش آنان در فرودگاه حسب مورد ممانعت بعمل می آید.

 

 - پس از وارد کردن اطلاعات مسافر ، به مدت 30 دقیقه صندلی های انتخاب شده برای شما رزرو می باشد و دیگران نمی توانند صندلی های انتخاب شده توسط شما را انتخاب نمایند. در صورتی که پس از این زمان نتوانستید پرداخت را انجام دهید صندلی های انتخاب شده شما از رزرو خارج و جهت خرید برای دیگران آزاد می شوند. 

- پس از تائید پرداخت ، رزرو و خرید شما قطعی شده و میتوانید در منوی لیست رزروها (در قسمت ناحیه کاربری) از بلیط الکترونیکی خود پرینت تهیه نمائید. همچنین شماره سریال بلیط برای شما پیامک میشود.

(لازم به ذکر است در صورت عدم تائید بانک و عدم مشاهده ی بلیط در لیست رزروهای  خریداری شده ، پروازی برای شما رزرو نخواهد شد.) 

- هنگام مراجعه به فرودگاه بایستی پرینت بلیط و یا شماره سریال بلیط خود را به همراه داشته باشید. همچنین همراه داشتن کارت ملی (اتباع ایرانی) و یا گذرنامه (اتباع بیگانه) الزامیست.

- پروازهای داخلی هواپیمایی قشم از ترمینال شماره 2 فرودگاه مهرآباد و پروازهای بین المللی از فرودگاه امام خمینی (ره) انجام می شود.

- در هواپیمایی قشم وزن بار مجاز برای مسافرانی که از سامانه آنلاین بلیط خود را تهیه می نمایند 20 کیلوگرم می باشد.

  حضور مسافر 2 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه الزامی است.

 

ابطال بلیط به دلایل تغییر پرواز و یا انصراف از سفر با رعایت موارد ذیل میسر می باشد :

:: تا ساعت 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز 5 درصد نرخ بلیط کسر می گردد.

::  از ساعت 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز تا ساعت 12 ظهر روز قبل از پرواز 10 درصد نرخ بلیط کسر می گردد.

:: روز قبل از پرواز از ساعت 12 ظهر تا یک ساعت قبل از پرواز 30 درصد نرخ بلیط کسر می گردد.

:: یک ساعت قبل از پرواز تا انجام پرواز 50 درصد نرخ بلیط کسر می گردد.

 

- در صورت انصراف مسافر از پرواز بعلت تاخیر بیش از 2 ساعت پرواز ، جهت استرداد 100 درصد می بایست تصویر بلیط/رسید مهر شده از سوی ایستگاه مبداء را در اولین فرصت به آدرس Refund.ebooking@qeshm-air.cm و یا فکس به شماره 47991010-021 ارسال نمایید. (بلیط مهر شده جهت استرداد 100 درصد، الزامیست)

- در صورتی که تمایل به کنسل نمودن بلیط/بلیط های خود را قبل از پرواز دارید، میتوانید در خواست کنسلی خود را بصورت آنلاین از طریق سامانه  در ناحیه کاربری خود ثبت نمایید. (زمان ثبت کنسلی ملاک محاسبه وجه استرداد خواهد بود)

 - درصورت تغییر ساعت پرواز بیش از 2 ساعت ، مسافرین محترم حداکثر تا 24 ساعت پس از اطلاع رسانی از سوی مرکز تماس قشم ایر فرصت دارند درخواست کنسلی خود را در سامانه ثبت نمایند تا از استرداد 100 درصد برخوردار گردند. در غیر اینصورت مشمول قوانین استرداد جاری با توجه به زمان ثبت در سامانه می گردند.

 

 کنسل کردن بلیط :

جهت کنسل نمودن بلیط به ناحیه کاربری خود وارد شده و از لیست رزروها بلیط مورد نظر را انتخاب و پس از مشاهده از پایین صفحه گزینه استرداد بلیط را انتخاب نمایید. با توجه به زمان ثبت، مبلغ استرداد محاسبه و به حساب کاربری شما در سامانه فروش اینترنتی قشم ایر واریز می گردد. 

** توجه داشته باشید استرداد تنها با ثبت درخواست صورت می پذیرد. در صورت عدم استفاده از پرواز، ابطال پرواز از سوی قشم ایر و ... میبایست درخواست کنسلی از سوی کاربر در سیستم ثبت گردد.

 

 

- اطلاع رسانی جهت خرید ، کنسل شدن پرواز ، تغییر ساعت و استرداد، از طریق پیامک (تلفن همراه) و پست الکترونیک انجام می پذیرد. بدین منظور مسئولیت صحت شماره تلفن و پست الکترونیکی به عهده خریدار می باشد.

- کلیه عملیات خرید بلیط در این سامانه مشمول قوانین جاری تجارت الکترونیک بوده و هرگونه تخلف تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

 

** جهت اطلاع از راهنمای پزشکی جهت مسافرت های هوایی مسافرین کم توان و بیمار اینجا کلیک کنید.

 توجه: مطالعه راهنمای پزشکی برای بیمارانی که قصد مسافرت هوایی از طریق شرکت هواپیمایی قشم را دارند الزامیست. درصورت عدم توجه و رعایت قوانین پزشکی مسئولیت عواقب آن بر عهده مسافر می باشد.