راهنمای کاربری سایتراهنماي کاربري سيستم فروش اينترنتي بليت هاي هواپيمائي قشم ايران "قشم اير"

کاربران محترم، از اينکه هواپيمايي قشم ايران "قشم اير" را براي پرواز خود انتخاب کرده ايد، بسيار مسرور هستيم و اميدواريم خدمات مناسبي را جهت تهيه راحت و سريع بليت براي شما فراهم آوريم.

جهت استفاده از سيستم فروش اينترنتي قشم اير لازم است کاربر چند مرحله را پشت سر گذاشته تا نهايتا بليت الکترونيک قشم اير را براي خود و همراهان خود دريافت نمايد. اين مراحل عبارتند از:


1-    ورود به سيستم فروش بليت اينترنتي قشم اير

کاربران جهت ورود به سيستم لازم است کد کاربري و رمز عبور معتبر داشته باشند. براي دريافت اين کدهاي ورودي لازم است در دفعه اول ورود به سايت به بخش ثبت نام رفته و اطلاعات خود را در اين سامانه ثبت نمائيد. کاربران بدون ورود به سيستم قادر به مشاهده پروازها ، بررسي وجود جا بر روي پروازهاي قشم اير و مشاهده نرخ پروازهاي موجود مي باشند ولي جهت انجام مراحل رزرو جا و خريد بليت بايد کاربر وارد سيستم شده باشد.


ثبت نام در سايت

براي ثبت نام در سايت بايد  بر روی گزينه ورود در منوي بالاي صفحه کليک کرده و از صفحه باز شده،  گزينه ثبت نام را انتخاب کنيد. به اين ترتيب وارد صفحه ثبت نام خواهيد شد.

در صفحه ثبت نام، کاربر بايد پست الکترونيک معتبر خود را وارد نمايد. چرا که رمز عبور کاربران به آدرس پست الکترونيک تعيين شده ايميل خواهد شد. چنانچه آدرس پست الکترونيک درست نباشد، کاربر قادر به ورود به سيستم نخواهد بود. نام و نام خانوادگي فارسي یا لاتين (مطابق  شناسنامه) کد ملي ،  کاربر از اطلاعاتي است که در اين صفحه دريافت مي گردد. به کاربران پيشنهاد اکيد مي گردد که در صحت اين اطلاعات دقت نمايند. چرا که اطلاعات سيستم براي کاربران ايميل و پيامک شده و در صورت ورود اطلاعات غلط ارتباط موثر با ايشان مختل خواهدشد.

مقدار وارد شده در کد ملي کاربران و همراهان ايشان بايد کاملا مطابق با اطلاعات مندرج بر روي کارت ملي وارد سيستم گردد. سيستم از ورود کدهاي ملي اشتباه جلوگيري به عمل مي آورد. در ضمن صرفا اعداد کد ملي در بخش کد ملي وارد سيستم گردد. کاراکترهايي مانند خط تيره – يا هر کاراکتر ديگري نبايد در اين قسمت درج گردد. در ضمن در اين سيستم با يک کد ملي صرفا يکبار قادر به تشکيل کد کاربري خواهيد بود. لذا در نگه داري کد کاربري خود دقت لازم را مبذول داريد. در صورتي که چند آدرس ايميل و يا شماره موبايل داريد توجه کافي را داشته باشيد که با کدام آدرس ايميل و شماره موبايل در اين سيستم ثبت نام نموده ايد. اين موارد هنگام فراموشي رمز عبور براي شما بسيار حائز اهميت خواهند بود. البته لازم به ذکر است که چنانچه اشتباهي در ورود اطلاعات کاربري در هنگام ثبت نام رخ داده، کليه اطلاعات ( غير از کد ملي کاربر ) قابل ويرايش مجدد مي باشد. براي اين منظور کافي است کاربر پس از ورود به سيستم، وارد بخش همراهان شود. در اين بخش اطلاعات خود کاربر وجود دارد. کاربر در اين بخش قادر است کليه اشتباهات در اطلاعات اوليه خود را اصلاح نمايد. قابل ذکر است که کد ملي کاربري که در سيستم ثبت نام نموده است قابل ويرايش نمي باشد.

از آنجا که اطلاعات ثبت نام اوليه شما، در ليست مسافران پيشنهادي سيستم مورد استفاده قرار مي گيرد، موکدا توصيه مي شود که در صحت اطلاعات وارد شده و تطابق آنها با اطلاعات شناسنامه، کارت ملي و گذرنامه خود دقت لازم را مبذول فرمائيد. چرا که در صورت ايراد در اين اطلاعات احتمال صدور بليط شما با اطلاعات نادرست بالا مي رود و امکان اصلاح اين بخش از اطلاعات شامل اشتباه در نام مسافر، جنسيت و تاريخ تولد پس از صدور بليط مقدور نيست.

پس از تشکيل کد کاربري در سيستم، کاربر 24 ساعت فرصت دارد تا با اولين ورود به سيستم (Login) ، کد کاربري خود را فعال نمايد. کاربراني که در سيستم کد کاربري تشکيل دهند ولي تا 24 ساعت وارد سيستم نشوند، کاربري ايشان بصورت اتوماتيک حذف خواهد شد.

چنانچه آدرس پست الکترونيک خود را اشتباه وارد کرده باشيد، قادر به دريافت رمز عبور خود نخواهيد بود. در اين حالت قادر به ايجاد يک کاربري ديگر نيز در سيستم نخواهيد بود. چرا که هر کد ملي قادر به ايجاد تنها يک کد کاربري در سيستم فروش اينترنتي بليت قشم ايرخواهد بود. لذا در اين شرايط 24 ساعت صبر کنيد. پس از آنکه سيستم کاربري ايجاد شده قبلي را حذف نمود مجددا اقدام به ايجاد کاربري نمائيد.

از کاربران اين سيستم خواهشمنديم صرفا با کد ملي خود اقدام به ايجاد کاربري در اين سيستم نمايند. در صورتي که مطمئن هستيد که شما با کد ملي معتبر خود، پيش از اين در سيستم فروش اينترنتي بليت قشم ايرثبت نام نکرده ايد و سيستم به شما اعلام مي کند که يک کاربر ديگر با کد ملي شما در اين سيستم ثبت نام کرده است، لطفا يک اسکن از کارت ملي خود تهيه کرده به آدرس ebooking@qeshm-air.com ارسال نمائيد. همکاران ما تلاش مي کنند تا مشکل را برطرف نموده و امکان ايجاد کاربري براي شما فراهم نمايند.

فراموشي کد کاربري و رمز عبور

  در صفحه ثبت نام کاربران امکان انتخاب يک سوال امنيتي نيز وجود دارد که جواب کاربر به آن سوال نيز در سيستم ذخيره مي شود. در انتخاب اين سوال و پاسخ تعيين شده به آن نيز دقت لازم را مبذول داريد، چرا که در شرايط فراموشي رمز عبور سايت، اين سوال و پاسخ آن کمک کننده خواهند بود.

در صورتي که رمز عبور خود را فراموش کرده ايد مي توانيد به راحتي مجددا آنرا بازيابي نماييد. براي اينکار از لينک "رمز عبور را فراموش کرده ام" استفاده کنيد. براي بازيابي رمز عبور فراموش شده براي راحتي کاربران دو راه وجود دارد.

يا کاربر سوال امنيتي که هنگام ثبت نام تعيين کرده بود، به همراه جواب آن و آدرس پست الکترونيکي که به عنوان کد کاربري خود تعيين کرده بود را به خاطر دارد. در اين صورت مي توان از روش اول استفاده کرده و با پر کردن صحيح اين موارد ( مطابق آنچه در فرم ثبت نام تعيين شده بود) رمز عبور مجددا به آدرس ايميل ارسال مي گردد.

در صورتي که موارد مورد نياز روش اول، مطابق فرم ثبت نام در خاطر کاربر نباشد، مي توان از روش دوم براي بازيابي رمز عبور به سيستم استفاده نمود. در اين روش نيز کاربر با درج کد ملي، شماره موبايل و پست الکترونيکي که در فرم ثبت نام وارد کرده بود، قادر به دريافت مجدد رمز عبور به سيستم خواهد بود. در صورتي که چند آدرس ايميل و يا شماره موبايل داريد توجه کافي را داشته باشيد که با کدام آدرس ايميل و شماره موبايل در اين سيستم ثبت نام نموده ايد.لازم به يادآوري است که در هر دو روش فوق، مجموعه مطالب وارد شده ( ترکيب پست الکترونيک، سوال و پاسخ امنيتي و يا ترکيب کد ملي، شماره موبايل و پست الکترونيکي) بايد مطابق فرم ثبت نام با يکديگر تطابق داشته باشد تا اعتبار اطلاعات کاربر تائيد شده و نهايتا رمز عبور ورود به سيستم براي کاربر ايميل شود.


ورود اطلاعات همراهان

پس از آنکه کاربران وارد سيستم شدند، قادر خواهند بود که از منوي بالاي صفحه منوي همراهان را انتخاب نموده و وارد اين صفحه شوند. در اين صفحه اطلاعات کاربر بصورت پيش فرض وجود دارد. چنانچه کاربر قصد ويرايش هر يک از اطلاعات شخصي خود را داشته باشد، از اين صفحه قادر به انجام اين کار مي باشد. يک کاربر در سيستم فروش اينترنتي بليط قشم اير، قادر است براي هر تعداد همراه بليط تهيه نمايد. اين سيستم جهت تسهيل فرايند خريد بليط براي کاربران، اين امکان را نيز فراهم نموده که در صورت تمايل کاربر، اطلاعات همراهان را در سيستم نگه داري نمايد. براي استفاده از اين امکان، وارد منوي همراهان شده و يکبار اطلاعات کامل همراهان و افرادي که تمايل به تهيه بليط براي ايشان را داريد وارد نماييد. در اين صورت سيستم، کليه اطلاعات ايشان ( شامل کد ملي، تاريخ تولد، پست الکترونيک، شماره تماس، شماره گذرنامه و يا شماره کارت کثيرالسفر) را در پروفايل شخصي شما ذخيره کرده تا در زمان تهيه بليط سيستم اين اطلاعات را بازيابي نموده تا فرايند ورود اطلاعات مسافر براي شما تسهيل گردد.

2-    تعيين محدوديت هاي جستجو

کاربران در اولين صفحه سايت قادر به تعيين محدوديتها جهت جستجو در پروازهاي "قشم اير" مي باشند.


در اين صفحه کاربر مي تواند موارد زير را تعيين نمايد؛

يک طرفه يا دو طرفه بودن مسير، مبدا، تاريخ رفت، مقصد، تاريخ برگشت (در صورتي که مسافر مسير دو طرفه را انتخاب کرده است)، تعداد مسافران بزرگسال(بالاي 12 سال)، کودک (بين 2 تا 12 سال)، نوزاد ( زير 2 سال) و درجه پذيرايي و اينکه آيا کاربر فقط در تاريخ هاي تعيين شده قادر به انجام سفر است يا سيستم پروازهاي 2 روز قبل يا 2 روز بعد را هم به کاربر نمايش دهد.

توضيح آنکه تفاوت درجه هاي پروازي "بيزينس" و "عادي" در ميزان جرايم آنها در صورت تغيير تاريخ بليت و يا استرداد بليت مي باشد. توضيح اين موارد را مي توانيد در مقررات بليت هاي داخلي و خارجي مشاهده نماييد.

3-    تعيين پرواز مورد نظر

پس از تعيين محدوديتهاي جستجو و کليک بر روي کليد جستجوي پرواز، جدول پروازهای مورد نظر نشان داده خواهد شد.

هر يک از خانه هاي اين جدول نشان دهنده وجود جا بر اساس تعداد مسافران تعيين شده توسط کاربر و نرخ بهاي يک مسافر بزرگسال در پرواز در مسير رفت و برگشت مي باشد. با کليک بر روي لينک نمايش مي توانيد جزئيات بيشتري از پرواز نمايش داده شده در هر يک از خانه هاي جدول را مشاهده نمائيد.

خانه هايي که با رنگ آبي در اين جدول نمايش داده شده اند، تاريخ تعيين شده توسط کاربر بوده و ساير خانه هاي جدول پروازهاي موجود در 2 روز قبل يا بعد از پرواز مي باشد. چنانچه نرخ بليت، در خانه هاي مختلف جدول با هم متفاوت باشد، ارزرانترين نرخ مسير با پرچمي به رنگ قرمز که در گوشه سمت راست بالاي خانه جدول نمايش داده مي شود، مشخص مي گردد.

در مسيرهاي خارجي، چنانچه يکي از پروازهاي "قشم اير" با شرکت هواپيمايي ديگري صورت گيرد، اين موضوع نيز با پرچم ديگري به رنگ زرد که در سمپ چپ بالاي آن خانه از جدول قرار داده مي شود، مشخص مي گردد.

4-    ورود اطلاعات مسافران

پس از آنکه در صفحه انتخاب پرواز ( پروازهاي مسير رفت و برگشت) تعيين شد، کاربر به صفحه ورود اطلاعات مسافران مي رود.

در بالاي اين صفحه مسير انتخابي کاربر با تمام جزئيات نمايش داده مي شود. لطفا در اين صفحه به مقررات بار و جرايم استرداد بليت توجه فرمائيد.

چنانچه قصد تهيه بليط براي خود را داريد، مي توانيد از قسمت انتخاب مسافر، نام خود را برگزينيد. چنانچه اطلاعات همراهان خود را پيشتر در سيستم وارد نموده ايد، از قسمت انتخاب از مسافران همراه، اطلاعات همراهان خود را انتخاب کنيد.

در اين حوزه به چند مورد توجه کنيد:

محدوديتهاي کودک و نوزاد بر اساس سن افراد در تاريخ اولين بخش پرواز تعيين مي شود. سن مسافران نسبت به تاريخ پرواز رفت بررسي شده و سن بالاي 12 سال به عنوان مسافر بزرگسال، بين 2 تا 12 سال بعنوان مسافر کودک و مسافر زير 2 سال بعنوان مسافر نوزاد محسوب ميگردد. چنانچه تاريخ تولد افراد با شناسنامه ايشان تطابق نداشته باشد، در فرودگاه اين موضوع بررسي شده و جرايمي براي متخلفين در نظر گرفته مي شود.

يک مسافر تنها قادر است در يک روز يک رزرو در روي يک پرواز داشته باشد. از اينرو اطلاعات مسافران را با دقت وارد نمائيد. سيستم از ورود اطلاعات تکراري مسافران در رزرو جا روي يک پرواز جلوگيري به عمل مي آورد.

5-    تائيد نهايي مسير انتخابي و ليست مسافران

در اين مرحله رزرو جا براي مسافر( مسافران) در پرواز ( پروازهاي) انتخاب شده انجام شده است. اين رزرو تا 30 دقيقه معتبر باقي مي ماند. در اين مدت کاربر فرصت دارد وارد صفحه بانک شده و پرداخت بهاي بليت ( بليتهاي) خريداري شده را انجام دهد. در صورت عدم پرداخت بهاي بليت، رزرو انجام شده بصورت اتوماتيک پس از 30 دقيقه باطل خواهد شد. از آنجا که رزرو انجام شده بر روي پروازهاي شلوغ، ممکن است فرصت استفاده از خدمات قشم ايررا از ساير متقاضيان سلب نمايد، پيش از رزرو جا بر روي پروازهاي قشم ايردقت لازم را مبذول داريد. اطلاعات کاربراني که روي سيستم رزرو انجام داده و آنها را تبديل به بليت ننمايند، در سيستم ثبت و نگهداري مي شود.

6-    پرداخت بهاي بليط

پس از تائيد اطلاعات نمايش داده شده در مورد مسير و مسافران کاربران به صفحه بانک هدايت شده تا پرداخت بهاي بليت صورت گيرد. مدت زمان ارائه شده به کاربران در سيستم بانکي کشور نيز محدود بوده و کاربر بايد در کمتر از 15 دقيقه در صفحات بانکي عمليات پرداخت خود را صورت دهد. لذا پيشنهاد مي گردد اطلاعات کارت بانکي و ساير اطلاعات مورد نياز را از قبل آماده داشته باشيد، تا در صورتي که سيستم رزرو جاي شرکت هواپيمائي جمهوري اسلامي ايران "قشم اير" وجود جا بر روي يکي از پروازهاي خود را براي مسافران تعيين شده شما نمايش داد، به سرعت بليط تهيه گردد تا سيستم قادر به ارائه خدمات مورد نياز کاربران عزيز خود باشد.

7-    مشاهده بليت الکترونيک صادر شده و چاپ آن

پس از آنکه کاربر پرداخت بهاي بليط را انجام داد و از سايت بانک به سايت فروش اينترنتي قشم ايرمراجعه نمود بلفاصله بليط الکترونيکي براي مسافران صادر و به کاربر نمايش داده ميشود. جهت دستيابي راحت تر به اين اطلاعات و در دسترس بودن بيشتر اطلاعات مورد نياز کاربر، اين بليت به آدرس پست الکترونيک مسافران نيز ارسال خواهد شد. همچنين شماره بليط هاي الکترونيک مسافران نيز به شماره (شماره هاي) تلفن همراه اعلام شده نيز بلافاصله پيامک خواهد گرديد. مسافران قادرند در صورت تمايل از بليت الکترونيک خود پرينت تهيه نمائيد و به فرودگاه مراجعه نمائيد. در صورتي که امکان چاپ بليت برايتان فراهم نيست، شماره بليط الکترونيک خود و همراهان را يادداشت کرده و يا از روي پيامک ( هاي)  ارسالي و در فرودگاه آنرا به متصدي پذيرش تحويل دهيد.

جهت مشاهده مجدد بليط هاي صادر شده توسط سيستم نيز مي توان از منوي بالاي صفحه، وارد ليست رزروها شد. سپس در ليست رزروها با توجه به مسير و تاريخ پرواز ، رزرو مورد نظر را پيدا و دکمه مشاهده را کليک نمايند. در صفحه باز شده اطلاعات دقيق پرواز و ليست مسافران مشاهده مي شود. در اين صفحه مي توان بر روي دکمه مشاهده بليت ها کليک نمود تا بليط هاي صادر شده مجددا نمايش داده شوند.

شماره بليت هاي الکترونيک صادر شده توسط سيستم فروش بليط اينترنتي "قشم اير" يک کد 13 رقمي است که با 09677 شروع مي شود. (نمونه يک شماره بليت الکترونيک معتبر "قشم اير" : 0967704769829) هر يک از مسافران و همراهان ايشان بايد يک شماره بليت الکترونيک جداگانه از سيستم دريافت کنند.

اطلاعات بليط هاي صادر شده در سيستم فروش اينترنتي همواره در سيستم باقي خواهد ماند و کاربر در هر زمان که به سايت فروش بليت اينترنتي قشم اير وصل گردد، قادر به مشاهده بليط هاي صادر شده توسط اين سيستم خواهد بود.

8-    مشاهده بليت ها و رزروهاي معتبر و کنسل شده

کاربران اين سيستم قادرند که از منوي بالاي صفحه، وارد منوي ليست رزروها شده و ليستي از بليتهاي خريداري شده پيشين، همچنين ليستي از رزروهاي معتبر و يا کنسل شده خود را مشاهده نمايند. اين قسمت اين امکان را به کاربر مي دهد که مجددا به سايت مراجعه کرده و بليت هاي صادر شده قبلي را مشاهده نموده و يا پرينت آنها را تهيه نمايد.

همچنين چنانچه کاربر بلافاصله پس از تشکيل رزرو پرداخت بهاي بليط را صورت نداد و احتمالا از سيستم خارج شد،  چنانچه پيش از ابطال رزرو ( در کمتر از 30 دقيقه پس از تشکيل رزرو) وارد ليست رزروهاي خود شود، قادر است فرايند خريد بليت خود را تکميل نمايد. براي اين منظور با کليک بر روي دکمه نمايش رزرو معتبر، امکان ادامه مسير به صفحه بانک براي کاربر وجود دارد.

توجه : کليه رزروهاي تشکيل شده توسط سيستم فروش اينترنتي قشم اير همواره چنانچه پس از گذشت 30 دقيقه پرداختي براي آنها انجام نشده و براي رزرو بليط صادر نشود، بصورت اتوماتيک کنسل مي گردند. لذا در صورتي که کاربر با تاخير پرداخت خود را انجام دهد، و مدت 30 دقيقه سپري گردد، صدور بليط ايشان با مشکل مواجه شده و ممکن است جا بر روي پرواز پر شده و ما شرمنده کاربر گرامي شويم. لذا موکدا خواهشمنديم پس از دريافت جا بر روي مسير مورد نظر و به تعداد مسافران تعيين شده براي پرداخت هزينه و دريافت بليط خود هر چه سريعتر اقدام نمايند تا رزرو صورت گرفته باطل نشده و روند صدور بليط با مشکل مواجه نشود.

در ليست رزروها، هر رديف مربوط به يک درخواست تشکيل رزرو در سيستم فروش اينترنتي بليط "قشم اير" مي باشد. هر رزرو شامل يک کد بازيابي، مسير ( يک طرفه يا دو طرفه) ، تاريخ پرواز، زمان تشکيل رزرو و وضعيت مي باشد. هر رديف بسته به وضعيت در رنگهاي سبز، زرد، قرمز و خاکستري مي باشد.

رنگ سبز مربوط به رزروهايي است که تبديل به بليط شده اند و همچنان در اين وضعيت باقي مانده اند. يعني يا کاربر از آن بليط در پروازهاي قشم اير استفاده کرده و يا در آينده قصد استفاده از آن بليط را دارد.

رنگ قرمز مربوط به رزروهايي است که کاربر آنها را تشکيل داده ولي پس از گذشت 30 دقيقه بهاي بليط را پرداخت نکرده و سيستم بصورت اتوماتيک رزرو را ابطال نموده است.

رنگ زرد مربوط به رزروهايي است که کاربر بليط آن را تهيه کرده ولي پس از آن درخواست استرداد کل و يا بخشي از بليط را داشته و بليط مسترد گرديده است.

رنگ خاکستري مربوط به رزروهايي است که کاربر رزرو را تشکيل داده ولي هنوز پرداختي براي آنها انجام نداده است. در عين حال هنوز 30 دقيقه از زمان تشکيل رزرو سپري نشده و رزرو فعال است. کاربر قادر است در مدت باقي مانده پرداخت وجه بليط را انجام داده و بليط هاي خود را تهيه نمايد. ولي دقت به مدت زمان باقي مانده بسيار حائز اهميت است که کاربر اين فرصت را داشته باشد که تا مدت اعتبار رزرو حتما فرايند بانکي خود را تکميل نمايد. در غير اينصورت صدور بليط وي با مشکل مواجه مي گردد.

چنانچه در اين قسمت، سيستم به هر دليلي قادر به صدور بليط الکترونيک شما نشد، همکاران ما که در حال رصد کردن ارائه خدمات مناسب به شما مي باشند، بلافاصله اين موضوع را متوجه و بليط را صادر و به آدرس پست الکترونيک شما ارسال خواهند نمود. شماره تماس اين همکاران در تهران 46625949 مي باشد.

9-    استرداد بليت

يکي از نيازهاي کاربران سيستم فروش اينترنتي بليت "قشم اير" استفاده از خدمات استرداد بليت مي باشد. براي استرداد بليط هاي خريداري شده کاربران لازم است ابتدا وارد سيستم شده و سپس وارد ليست رزروهاي خود شوند. کاربران قادرند براي ليستي از رزرهاي خود که به رنگ سبز مي باشند ( يعني براي رزرو ، بليط  تهيه شده است ) درخواست استرداد صادر نمايند. براي اين منظور کاربر بايد در ليست رزرو خود بر روي دکمه مشاهده کليک نمايد تا وارد اطلاعات رزرو شود.

در صفحه باز شده، ابتدا مسير (مسيرهاي ) پروازي بليط نمايش داده شده و سپس ليست مسافرين در رزرو نمايش داده مي شود. در پايين صفحه نيز دکمه هاي مشاهده بليط و درخواست استرداد، قابل استفاده مي باشند.

در صورتي که کاربر دکمه درخواست استرداد را کليک نمايد صفحه ديگري باز مي شود. در اين صفحه کاربر قادر است براي کليه مسيرهاي ( رفت و برگشت) هر يک مسافران رزرو خود درخواست استرداد نمايد. در اين صفحه با توجه به زماني که درخواست استرداد اعلام مي گردد، درصد جريمه تعلق گرفته به بليط کاربر محاسبه و نمايش داده مي شود. در صورتي که کاربر به دليل مشکلات شخصي تمايل به استرداد بليط دارد، بايد دليل استرداد را دلايل شخصي عنوان نمايد. در صورتي که دليل استرداد تاخير بيش از 2 ساعت پرواز و يا کنسل شدن پرواز مي باشد، بايد مسافر مدارک مستدل را از همکاران ما در فرودگاه دريافت کرده باشد تا پس از کنترلهاي مربوطه استرداد وجه صورت گيرد.

از کاربران متقاضي استرداد بليط، خواهشمند است که کليه موارد استردادي را يکباره تعيين نمايند و در سيستم ثبت کنند. در اينصورت عمليات استرداد وجه به حساب ايشان سريعتر صورت مي پذيرد. </